Значення для організму
Серед харчових і лікарських рослин спіруліна займає провідне положення. Про її харчову цінність знали грецькі фараони, високорозвинені цивілізації Мая.
Зараз увагу вчених привертає хімічний склад спіруліни, у якому поєднані самою природою необхідні вітаміни, мінерали, білки з найбагатшим амінокислотним складом, потрібні для повноцінного життя в сучасних умовах.
Важливою перевагою водоростей спіруліни є біологічна цінність білка, який випереджає за концентрацією яйця, яловичину, сою, а також усі терапевтичні дозування інших водоростей, його засвоюваність досягає 50%, а перетравлюваність 70%.
Наукові дослідження (R.Hendrickson, 1989) показали доцільність застосування препаратів на основі спіруліни для запобігання захворюванням, а також у тих випадках, коли симптоми проявляються легкою стомлюваністю, зниженням працездатності, ослабленням концентрації уваги, незначна застуда з головним болем невідомої етіології. Профілактичне вживання спіруліни у здорових людей знижує ризик розвитку простудних захворювань.
Коефіцієнт корисної дії вітамінного складу спіруліни перевершує великі дози синтетичних вітамінів, має виразнішу захисну дію й можливості підтримувати імунну систему організму, протистояти інфекційним, радіаційним чинникам, токсинам і пухлинам.
Концентрація β-каротину, потужного антиоксиданту та імунокоригатора, що запобігає серцево-судинним захворюванням, у водоростях удесятеро більше, ніж у моркви, а за вмістом вітамінів групи B, вони випереджають м'ясні, бобові та крупи.
У спіруліні сконцентровані в оптимальному співвідношенні мінерали (K, Ca, Mg, Na, P, Fe, Cu, Se, Zn). Мінеральний збалансований комплекс водоростей засвоюється організмом краще, ніж їхні фармакологічні аналоги, особлива роль у якому належить антиоксидантам — селену та цинку.
Медичні дослідження приділяють велику увагу вмісту в хімічному складі спіруліни пігментів: фікоціаніну та хлорофілу. Японські та американські вчені підтверджують терапевтичну дію фікоціану та його можливості надійно зміцнювати імунітет, підвищувати активність лімфосистеми, захищати організм від запалень, пухлин та інфекцій. Хлорофіл спіруліни так само сприяє синтезу та підвищенню рівня гемоглобіну, нормалізації роботи кровотворних органів.
Водорость багата на поліненасичені жирні кислоти (вітаміни групи F), необхідні для синтезу та засвоєння фосфоліпідів, основного компонента клітинних мембран і судинних стінок, а також простагландінів (тканинних гормонів), які контролюють у організм має артеріальний тиск, відповідає за передавання нервових імпульсів, обмінні процеси в печінці, відіграє важливу роль у ліпідному обміні та регуляції статевих функцій.
У спіруліни клітинна стінка представлена полісахаридним комплексом, в основі якого альгінати, що мають виражену здатність зв'язувати та виводити з організму продукти азотистого обміну (сечовина, креатинін), радіонукліди, солі важких металів, фенольні сполуки та інші токсичні речовини. На відміну від целюлозомістких клітинних стінок рослин, мукополімер муреїн легко перетравлюється й засвоюється організмом.
Багатолітнє застосування шарів спіруліни, у формі таблеток і порошку, доведено всім артистам, що це реально обґрунтована дотація скудного раціону необхідними речовинами для відновлення здоров'я у разі різних захворювань, а також для запобігання їх виникненню. Як надійний загальнозміцнювальний засіб, спіруліна підвищує працездатність, знижує стомлюваність, усуває млявість. У разі гострих респіраторних інфекцій, зокрема грипу, сприяє швидшому одужанню.
Регулярне вживання препаратів спіруліни сприятливо відбивається на біохімічних показниках ліпідного та холестеринового обміну, покращує клінічну динаміку та якість життя за ішемічної хвороби серця, аритмії, підвищеного тиску, у постинфарктний і постинсультовий період.
Переконливі результати застосування водоростей у разі залізодефіцитної анемії, особливо у випадках, коли залізовмісні препарати не ефективні. Вони необхідні в комплексній терапії захворювань опорно-рухового апарату, потрібні у разі остеопорозу, остеохондрозу, деформувальних артрозів суглобів нижніх кінцівок, наявності дегенеративних змін у осіб похилого та старечого віку.
Виправдане призначення спіруліни у разі гепатитів і панкреатиту, а також у разі фіброміях, мастопатії, клімаксу, захворювань передміхурової залози. Вона правильно покращує стан, зменшує виразність патологічних симптомів у комплексному лікуванні цих захворювань.
Спірулінові препарати добре поєднуються з природними адаптогенами, антиоксидантами та іншими йодовмісними рослинами.
Приймання таблетованих форм спіруліни з кисломолочними продуктами, що містять біфідо, і-лактобактерії, йогуртами, дає змогу поліпшити перистальтику кишківника, впоратися із закрепами, забезпечити живлення для кишкової мікрофлори, запобігти та послабити симптоматику дисбактеріозів, активувати імунний захист.
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнювальний засіб, додаткове джерело вітамінів, мінералів, білка, для профілактики гіповітамінозів і елементозів, а також до раціону у разі таких станів і захворювань:
- гіповітамінози; елементози;
- астіння, що супроводжується слабкістю, стомлюваністю, зниженням працездатності, порушенням сну, апетиту;
- ослаблений імунітет; часто та тривало болять;
- ГРВІ, зокрема грип; як засіб для прискорення одужання;
- атеросклероз, ДБС, порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія (в комплексному лікуванні);
- постинфарктний, постинсультувальний період (у комплексній реабілітації);
- захворювання ШКТ (гастрити, ентерити), у комплексному лікуванні;
- гепатити, панкреатит, у комплексному лікуванні;
- анемія, зокрема залізодефіцитна, у комплексному лікуванні;
- ожиріння;
- цукровий діабет, у комплексному лікуванні;
- остеопороз, остеохондроз, деформувальний артроз, дегенеративні зміни в літньому віці, у комплексному лікуванні;
- гормонозалежні пухлини (мастопатія, міоми);
- клімактеричний період, у комплексному лікуванні;
- Простатить, ДГПЖ (адденома), у комплексній терапії;
- програми щодо зниження ваги й очищення організму;
- високий ризик поширення алергічних і пухлинних процесів на тлі ослабленого імунітету
Спосіб застосування та дози
По 2 таблетки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
У разі потреби повторити.
Приймання фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.
Основні | |
---|---|
Форма випуску | Таблетки |
Кількість в упаковці | 90 шт. |
Вага | 36 г |
Виробник | ДаникаФарм |
Країна виробник | Україна |
Упаковка | Пластикова туба |
Корисні речовини | цинк |
Властивості | живлення |
Для поліпшення | сну |
- Ціна: 120 ₴