Волоський горіх є найяскравішим представником рослинного царства, у якому всі його частини цілющі.
Але особливою життєвою силою природа нагородила плоди молочної стиглості. Зелені волоські горіхи багаті на вітаміни (С, B1, B2, PP, каротиноїди), хінони (югландін, Льодовик); яблучну та лимонну органічні кислоти, дубильні речовини та мінерали (J, Zn, Co, K, Mn, Fe). Незрілий плід є рекордсменом за наявністю вітаміну С, у вісім разів перевершує смородину й у 50 разів усі цитрусові. Як джерело цього життєво необхідного вітаміну, зелений волоський горіх активно бере участь в окисно-відновних процесах, здатний підтримати синтез стероїдних гормонів, білка колагену, забезпечити еластичність капілярів і міцність судинної стінки, зміцнити ослаблений імунітет.
Активні сполуки горіха в сукупності зумовлюють його лікувальні властивості: бактерицидні, загальнозміцнювальні, протиглісні, протисклеротичні, цукрознижувальні, в'яжні, кровоспинні, а також проявляють виражену протизапальну, ранозагоювальну, епітелізувальну, антиоксидантну, венотонічну та протипухлинну дію.
Літературні джерела вказують на здатність водорозчинних хінонових сполук стримувати ріст новоутворень, протистояти пухлинним процесам.
Багатий хімічний склад зелених плодів бере участь у процесах зміцнення імунітету, опірності організму до радіації, нормалізує гормональний фон, секрецію жовчі, покращує обмінні процеси в тканинах. У діапазоні вивчених властивостей зеленого волоського горіха проглядається чітка тенденція до активізації всіх ланок імунної системи, особливо у випадках імунодефіцитних станів. Він потрібний організмом курців, людей із низькою стресостійкістю.
Незрілі плоди багаті на фітонциди, хінони (у складі яких пустилон, альфа-юглон, β — гідроюґлон), які визначають бактерицидні властивості щодо золотистого стафілококу, дизентерійної палички, гемолітичного стрептокока та інших, особливо чутливих до півдня грибів Candida. До того ж, у півдняну широкий спектр антипаразитарної та протиглистової активності.
Зелений волоський горіх, завдяки Юдону, перевірено пригнічує всі форми та стадії розвитку паразитів і глистів (яйок, личинок, дорослих особин і цист), нормалізуючи імунологічні показники та біосинтез кишківника. Крім того, листя й плоди зеленого горіха, як надійні імунокоректори, беруть участь у формуванні протипаразитарного імунітету.
Дубильні речовини, яких багато в зелених плодах, сприяють зменшенню вогнищ запалень, активують антиоксидантний захист. Завдяки дубильним речовинам і південнику, нормалізується функція кишківника, знижується кількість патогенної флори за збереження сапрофітної кишкової палички.
Зелений горіх розцінюється як потенційний протизапальний засіб, який можна рекомендувати в комплексній терапії запальних захворювань різної етіології (бронхітах, холециститах, циститах та інших), а також у разі будь-яких соматичних захворювань запального генезу.
Плоди молочної стиглості добре зарекомендували себе в програмах профілактики та лікуванні атеросклерозу, серцево-судинних порушень. Вони сприятливо впливають на процеси стабілізації клітинних мембран, беруть участь у зниженні проникності судинних стінок, відновленні еластичності капілярів.
Великий інтерес із боку медичних світил був проявлений до результатів досліджень впливу плодів молочної стиглості на клінічну симптоматику та якість життя пацієнтів з функціональними й органічними венозними порушеннями. Курсове використання зеленого горіха забезпечило усуненню негативних симптомів хронічної венозної недостатності, зменшенню запалення та набряку тканин, ослабленню больового синдрому, а за клінічною динамікою не поступалося ефективності «Венорутону».
Заслугує уваги дані клінічних досліджень і апробацій зеленого волоського горіха в німецьких клініках, які показали зниження рівня глікемії натщесерце, нормалізацію рівня холестерину та ЛПНП, а також сприятливий вплив на метаболізм, зменшення ступеня ризику атеросклерозу, зниження захворюваності вірусними та бактеріальними інфекціями. У хворих із метаболічним синдромом і гемодинамічними порушеннями, за наявності ожиріння, порушень толерантності до глюкози, дисліпопротеїнами та артеріальної гіпертензії, горіх молочної стиглості чітко знижував ризик серцево-судинних захворювань. До того ж, була відзначена нормалізація і стабілізація показників артеріального тиску, зменшення індексу маси тіла, рівня загального холестерину на тлі підвищення ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВП).
Перспективним є напрям використання зеленого горіха, як багатого джерела йоду та вітаміну С, у ендокринології. До основних лікувальних ефектів зелених плодів належать загальнозміцнювальна їхня дія, можливість підвищувати опірність організму, здатність нормалізувати гормональний фон, знизити ризик порушень функції щитоподібної залози.
У разі гострих респіраторних інфекцій медицина Німеччини реалізувала терапевтичні можливості листя волоського горіха в рослинному препараті «Імупрест» як засобу, що підвищує імунітет і опірність організму.
У спортивній практиці зелений волоський горіх рекомендується як препарат, що прискорює процеси відновлення, особливо після виснажувальних фізичних навантажень, для спортсменів циклічних видів спорту.
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнювальний засіб, додаткове джерело вітаміну С, йоду та півдня для профілактики захворювань на тлі зниженого імунітету, а також до раціону у разі таких станів і захворювань:
- гіповітамінози, зокрема дефіцит вітаміну С;
- елементози, зокрема дефіцит йоду;
- підвищена стомлюваність, анемія, низький гемоглобін;
- запальні захворювання різної етіології, зокрема бактеріальної;
- бактеріальні інфекції, зокрема стафілококові, стрептококові;
- грибкові інфекції, зокрема Candida;
- дисфункції щитоподібної залози, зокрема гіпо, і гіперфункція;
- анемія в комплексній терапії;
- гормонозалежні пухлини (мастопатія, фіброадденома молочних залоз); ендометріоз;
- жіноче та чоловіче безпліддя;
- атеросклероз, гіперхолестеринемія;
- варикозне розширення вен; симптоми хронічної венозної недостатності;
- гострі респіраторні інфекції та їх ускладнення (у комплексній терапії);
- цукровий діабет II типу; ожиріння; метаболічний синдром;
- глисні, паразитарні інвазії;
- пухлинні захворювання (у комплексній терапії);
— діатез, нейродерміт, псоріаз, грибкові ураження шкіри, екзема, піодермія, як засіб підвищує імунітет.
Спосіб застосування та дози
По 2 таблетки 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.
Лікувально-профілактичний курс 8-12 тижнів.
У разі потреби повторити.
Приймання фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.
Основні | |
---|---|
Форма випуску | Таблетки |
Виробник | ДаникаФарм |
Кількість в упаковці | 90 шт. |
Вага | 36 г |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 55 ₴