Біоактивна рідина підвищеної біодоступності, у формі рослинної субстанції, отримана методом вакуумної екстракції за мінімальної питомої теплоти (до 37 °C) зі збереженими максимальними структурними можливостями та лікувальними властивостями рослин.
Склад: міжклітинна та внутрішньоклітинна рідина з квітів і плодів кінського каштана.
Значення для організму
Каштан справедливо належить до найефективніших засобів у разі варикозного розширення вен. Цілющі властивості цієї дивовижної рослини були відзначені в народі давно, добре вивчені та знайшли широке застосування в медичній практиці багатьох країн. На основі кінського каштана випускають медпрепарати «Ескузан», «Анавенол», «Есфлазид», «Репарил» та інші.
Фармакологічна дія плодів і квітів кінського каштана пов'язують із наявністю ескуліну та есцину, які вірогідно підвищують тонус венозних судин, прискорюють у них кровообіг, перешкоджають утворенню тромбів, знижуючи ризик тромбоутворення. Ескулін (флавоноїдний глікозид) стимулює антитромботичну активність сироватки крові, збільшує вироблення антитромбіну в ретикулоендтеліальній системі судин. У есцину виражена венотропна дія. Максимальний венотонічний його ефект відповідає активності серотоніну та дигідроерготаміну. Есцин бере участь у зниженні в'язкості крові. Його протизапальна активність перевершує за силою дії бутаДІон.
Капіляропротекторні властивості каштана зв'язують зі здатністю ескуліну та флавоноїдних глікозидів (кверцитрину, ізокверцитрину, кверцетину, кемпферолу) впливати на периферичні судини, викликаючи водночас розширення артеріальних. Останні дослідження вказують на можливості каштана цілюще впливати на тонус гладких м'язів вен.
Капіляропротекторні та протизапальні властивості плодів і кольорів з успіхом застосовують у комплексній терапії травм (зокрема спортивних), після операцій, у разі флебітів, варикозного розширення вен, геморою та інших патологічних станів, де потрібно прискорити відновлення функції органів і тканин, знизити набряклість, послабити больові відчуття.
Біологічна дія каштана виражається в розширенні звужених артерій, пришвидшенні кровотоку, зниженні крихкості та проникності капілярів, підвищенні тонусу патологічно розширених вен і, відповідно, поліпшенню живлення тканин, які мають недостатнє кровопостачання та набряклість. Позитивна динаміка зазначається під час призначення препаратів особам із набряком мозку, що зумовлено протинабряковою дією та нормалізацією електроенцефалографічних показників.
У разі розширення та тромбозів вен, запалення гемороїдальних вузлів квіти та плоди каштана здатні усунути гемороїдальний біль, зменшити гемороїдальні шишки.
Сапоніни, що містяться в каштані, сприяють зниженню артеріального тиску.
Каштан — засіб No 1 у разі варикозного симптомокомплексу, вірогідно зменшує периферичні набряки завдяки зниженню транскапілярної фільтрації, що призводить до усунення відчуттів важкості в ногах, зняття втоми, напруження в нижніх кінцівках, ослабленню судом литкових м'язів ночами. Венотонічні властивості каштана в поєднанні з загальновизнаними ангіопротекторами: звіробою, шипшиною, аронією, рябіною, а також із деревієм і глідником дають змогу поліпшити венозний відтік від головного мозку та купувати симптоми хронічної браку мозкового кровообігу. До того ж каштан правильно виявляє антикоагулянтну, антиекссудативну, антибрадикінічну дію. Препарати кінського каштана знижують проникність плазмолітичного бар'єра, мають знеболювальний і протисудожний ефект.
У комплексних заходах лікування гіпертонічної хвороби, каштан сприяє зниженню артеріального тиску, поліпшенню кровообігу у венозному кермі. Флавоноїдні глікозиди (кверцитрин, кверцетин та ін.) каштана запобігають розвитку атеросклерозу, нормалізують вміст холестерину та лецитину в крові, зменшують ліпоїдоз аорти та печінки, активізуючи водночас периферичне та мозкове кровообіг. Тому препарати каштана з успіхом призначають у разі захворювань печінки й атеросклерозу.
Каштан виявляє виражену протинабрякову дію, показаний у разі набряків будь-якого походження, стомлюваності, порушення кровообігу в нижніх кінцівках, у разі нежитю запального генезу та набряком слизової оболонки носа.
Плоди та квіти каштана використовуються в програмах щодо позбавлення целюліту. Покращуючи мікроциркуляцію в шкірних покривах, активізуючи процеси кровообігу та кисневозабезпечення клітин шкіри, каштан бере участь у виведенні продуктів обміну, знижує набряклість жирової тканини.
У літературних джерелах є дані про застосування каштана у разі розладів нервової системи, води, захворювань суглобів. Здавна кінський каштан надає лікувальний ефект у разі хронічних ентероколітів, колітів, що супроводжуються поносом.
Каштан — одна з небагатьох лікарських рослин, яка сприяє зниженню кислотності шлункового соку, що особливо важливо у разі гіперацидних гастритів.
Плоди каштана рекомендовані під час кашлю з густою мокротою (по Fischer, 1978 р.)
Показання до застосування.
Рекомендується як загальнозміцнювальний засіб профілактики варикозного розширення вен, а також у разі таких станів і захворювань:
- симптоми хронічної венозної недостатності (свербіж, біль, важкість у ногах, судоми литкових м'язів);
- варикозне розширення вен, тромбофлебіти, облітераючий ендартерііт;
- набряки нижніх кінцівок, венозний застій;
- геморой;
- підвищена в'язкість крові;
- захворювання серцево-судинної системи (шемічна хвороба серця, геморагічний інсульт, постінсультні стани, атеросклероз);
- спортивна практика: тривалі фізичні навантаження, травми;
- післяопераційні, посттравматичні набряки та запалення м'яких тканин; гематоми, черепно-мозкові травми;
- Простатить, імпотенція на тлі слабкого кровопостачання органів статевої сфери;
- гастрити з підвищеною секреторною активністю, коліти;
- комплексна терапія онкобольних;
- судинні порушення шкірних покривів («склеротична сіточка», «судинні зірочки»), передчасне старіння шкіри.
Спосіб застосування та дози
Дорослим по 7-15 крапель — 1 чайна ложка тричі на день за 30 хвилин до приймання їжі на 100-200 мл води.
Курс вживання: 8 – 12 тижнів. У разі потреби повторити через 2-3 тижні.
У разі потреби повторити.
Приймання фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.
Основні | |
---|---|
Форма випуску | Рідина |
Виробник | ДаникаФарм |
Вага | 100 г |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 85 ₴