Форма випуску: біологічно активна рідина (БАЖ).
Біоактивна рідина підвищеної біодоступності, у формі рослинної субстанції, отримана методом вакуумної екстракції за мінімальної питомої теплоти (до 37 °C) зі збереженими максимальними структурними можливостями та лікувальними властивостями рослин.
Склад: міжклітинна та внутрішньоклітинна рідина з хвої сосни
Значення для організму
Зісно хвоя йдеться в найдавніших, з наявних до нас рецептах і займає почесне місце в зеленій аптеці.
У наші дні сосна представляє для медицини найбільшу цінність серед інших хвойних порід.
З лікарською метою сосни використовується як багате джерело вітамінів, флавоноїдів, пікногенолу, містить макро- та мікроелементи, фітогормони, фітонциди, бактеріостатичні та імуномодулювальні речовини. Є багатим концентратором вітаміну С, його вшестеро більше, ніж у лимонах і апельсинах.
Показання щодо застосування хвої в народній медицині збігаються з офіційною.
Хвоя сосни має спазмолітичні, бактеріостатичні, сечогінні, протибольові властивості, перешкоджає утворенню та сприяє розчиненню солей, їх активному виведенню з організму.
М'яка відхаркувальна дія, сечогінні, протизапальні властивості сосни використовують у разі захворювань верхніх дихальних шляхів, бронхітів, запалення легких.
Препарати з хвої сосни збуджують секрецію слизової оболонки бронхів, пом'якшують і пригнічують запальний процес, полегшують відкашлювання. Купуючи явища трахеобронхіту в післяопераційний період, хвоя покращує периферичний кровообіг і дренажну функцію легкого.
Хвоя сосни сприяє підвищенню імунітету, омолодженню організму. У хвій і корі гілок сосни міститься унікальний антиоксидант, біофлавоноїд проантоціанідинової групи — пікногенол. За дією, що запобігає пошкодженню мембран вільними радикалами, пікногенол сосни сильніші від вітаміну C у 20 разів й активніші за вітамін Е у 50 разів. Як особливо активний антиоксидант, бере участь у процесах кровотворення, знижує ризик атеросклерозу та серцево-судинних захворювань.
Останні наукові дослідження показали, що біофлавоноїди сосни надають жироспалювальну дію завдяки активізації вироблення гормону епінефрину, а також підвищують чутливість клітин до інсуліну, знижуючи рівень цукру в крові та сповільнюючи процес жирових відкладень.
Хова фітостерина, що містяться, сприятливо впливає на ліпідний обмін, нормалізують рівень холестерину та бета-ліпопротеїдів у крові.
Результати досліджень підтверджують, що завдяки пікногенолу, хвоя сосни ефективна у разі варикозного розширення вен як надійний захисник судин. Вона сприяє зміцненню вен, зменшує набряклість тканин, відновлює їх пружність і циркуляцію крові за венозними судинами.
Новітні дані щодо пікногенолу, вказують на його можливості зменшувати адреналінову реакцію на стресопровокувальний стрибок кров'яного тиску.
Крім того, антиоксидантні властивості визначають показання до застосування сосни у разі вікової катаракти, дегенерації сітківки, для зміцнення мозкових судин, зменшення небезпеки геморагічних інсультів, у разі симптомів хронічної втоми.
Хвоя використовується у разі алергічних проявів, зокрема сінна лихоманка, як засіб, що підвищує імунний статус організму, а також пригнічувальне виділення гістаміну.
До групи біологічно активних сполук сосни належить хлорофіл.
Хлорофіл і його похідні виявляють антимутагенні, протизапальні, антиоксидантні, імуннорегулювальні властивості. Тому за допомогою хвої можна поліпшити стан у разі захворювань серцево-судинної системи, нирок.
До переліку показань хвої сосни входять ослаблення організму на тлі важких хвороб, післяопераційний період.
Хвоя активізує білка колагену та процеси регенерації, сприятливо впливаючи на стан суглобів і шкірних покривів. Дерматологи призначають препарати з хвої у разі екземи та псоріазу.
Показання до застосування.
Рекомендується використовувати як загальнозміцнювальний засіб для підвищення імунітету, а також до раціону у разі таких станів і захворювань:
- імунодефіцитні стани, як засіб, що підвищує неспецифічну резистентність організму;
- для профілактики простудних захворювань і в комплексній терапії ГРЗ, ГРВІ, грипу, бронхітів;
- набряки будь-якого походження;
- нікотинова залежність, як засіб комплексної терапії;
- літній вік; передчасне старіння;
- зниження гостроти зору, особливо в літньому віці;
- анемія;
- ожиріння;
- алергічні стани; шкірні захворювання (екзема, псоріаз);
- кровоточивість ясен;
- синдром хронічної втоми; фізичне та психічне виснаження;
- несприятлива екологічна ситуація: вплив іонізувального опромінення, канцерогенних речовин, солей важких металів.
Спосіб застосування та дози:
Дорослим по 7-15 крапель — 1 чайна ложка тричі на день за 30 хвилин до приймання їжі на 100-200 мл води.
Курс приймання: 8 – 12 тижнів. У разі потреби повторити через 2-3 тижні.
У разі потреби повторити.
Приймання фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.
Основні | |
---|---|
Виробник | ДаникаФарм |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 80 ₴