Форма випуску: біологічно активна рідина (БАЖ).
Біоактивна рідина підвищеної біодоступності, у формі рослинної субстанції, отримана методом вакуумної екстракції за мінімальної питомої теплоти (до 37 °C) зі збереженими максимальними структурними можливостями та лікувальними властивостями рослин.
Склад: міжклітинна та внутрішньоклітинна рідина з плодів калини звичайної.
Значення для організму.
Червоний колір калини завжди символізує дівочу красу, а кісточки плодів схожі на серце.
Плоди містять аскорбінову, хлорогенову, неохлорогенову, урсолову, валеріанову, каприлову та інші кислоти; багаті на вітамін С, флавоноїди та тритерпеноїди, які визначають судинозміцнювальну активність ягід. Вміст у плодах біодоступного для засвоєння заліза ставить калину в один ряд із «кровитворними» рослинами, як-от чорниця та шипшина.
Лікувальні властивості проявляють кумарини, антрахінон-вібурнін, катехіни, β — ситостерини, антоціани, дубильні речовини, полісахариди та інші активні речовини.
Сучасні дослідження фармакологічних властивостей плодів калини підтверджують, що сума активних речовин рослини пригнічує фібриноліз, способом блокади активаторів плазмогену та часткової інактивації плазмину (фібринолізину), зумовлюючи цим гемостатичний ефект. Танінові речовини калини осаджують білки слизу з утворенням альбумінової плівки, що захищає від подразнення чутливі нервові закінчення тканин, зменшуючи в такий спосіб больові відчуття. Відбувається місцевий звуження судин, зменшується секреція, ущільнюються клітинні мембрани, у такий спосіб послаблюються запальні реакції.
Болгарська фітотерапія цінує калину за утеротонічну, судинозвужувальну, гемостатичну дію.
Завдяки вмісту вібурніну та дубильних речовин, що надають зв'язувальну, кровоспинну, протизапальну дію, калина підвищує тонус маткової мускулатури, що визначає спектр призначення плодів і кори у разі маткових кровотеч у післяпологовий період. Плоди застосовуються у разі хворобливих і рясних менструацій, клімактеричних розладів, маткових кровотеч на ґрунті гінекологічних захворювань. У разі гінекологічних проблем каліна використовується дуже часто.
Валеріанова та вовалеріанова кислоти мають спазмолітичну дію, зменшують збудливість центральної нервової системи, підсилюють дію снодійних речовин. Як седативний і гіпотензивний засіб калину застосовують у разі неврастенії, істерії, епілепсії. Вона здатна послабити напади удухи, пітливості в період клімаксу.
У разі регулярного приймання калини знижується вміст холестерину в крові, зазначається сечогінний і кардіотонічний ефект завдяки поліненасиченим жирним кислотам і фітостерикам. Жирні кислоти та фітостерини, як біогенні попередники простагландинів, беруть участь у ліпідному обміні, регуляції рівня артеріального тиску та ниркового кровообігу.
Для прискорення одужання калину застосовують як загальнозміцнювальний засіб. Її призначають у разі шкірних захворювань, набряків серцевого та ниркового походження, у разі гіпертонічної хвороби, гастритів, колітів, захворювань печінки.
Калина покращує стан хворих у разі порушень травлення. Вона ефективна у разі диспепсії, спазмів кишківника, гіпоацидного гастриту, ахілії шлунка, колітів.
Плоди, як загальнопризначений потогінний, жарознижувальний, протизапальний засіб призначаються у разі застуди, катарі верхніх дихальних шляхів, бронхітів.
Калина збільшує діуріз і корисна у разі набряків серцевого та ниркового походження, гіпертонічної хвороби. Тривале вживання калини призводить до зниження тиску та рівня холестерину в крові.
Клінічно встановлено, що плоди покращують стан хворих зі злоякісними пухлинами органів травлення (Ю.А. Оленко та ін., 1994 р.) у разі порушення серцевої діяльності. Калина проявляє загальнозміцнювальний, кровоспинний ефект, здатна зупинити внутрішні кровотечі (особливо маткові), після оперативних втручань щодо видалення пухлин жіночих статевих органів. Її призначають у комплексній терапії раку молочної залози, для профілактики раку шлунка, кишківника, у разі поліпози.
Плоди калини застосовуються в вітамінних збірах, вирізняються м'якістю дії та відсутністю побічних ефектів. Дослідження останніх років вказують, що калина здатна знижувати залежність від алкоголю.
Показання до застосування:
- Рекомендується як загальнозміцнювальний засіб профілактики простудних захворювань, а також до раціону у разі таких станів і захворювань:
- застудні та респіраторні захворювання, як жарознижувальний, відхаркувальний засіб;
- захворювання шлунково-кишкового тракту (антацидні гастрити, виразкова хвороба шлунка, коліти);
- гіпертонічна хвороба, набряки серцевого походження, слабкість міокарда;
- кровотечі, зокрема маткові, післяпологові, клімактеричні;
- субінволюція матки в післяпологовий період;
- неврози, як заспокійливий засіб;
- епілепсії, судомний синдром;
- у комплексній терапії алкоголю.
Спосіб застосування та дози:
Дорослим по 7-15 крапель — 1 чайна ложка тричі на день за 30 хвилин до приймання їжі на 100-200 мл води.
Курс вживання: 8 – 12 тижнів. У разі потреби повторити через 2-3 тижні.
У разі потреби повторити.
Приймання фітопрепарату не скасовує призначення лікаря.
Основні | |
---|---|
Виробник | ДаникаФарм |
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 100 ₴