Кошик
227 відгуків
+380 (93) 349-16-25
Бульвар Верховного Совета 21А, Київ, 02094, Україна
интернет-магазин "Витамин"

Клітковина

Харчові волокна – харчові речовини, не перетравлювані ферментами організму людини, але переробляються корисною мікрофлорою кишечника.

Харчові волокна в даний час визнано необхідним компонентом харчування. Надмірне захоплення рафінованими продуктами в минулому стало причиною збільшення частоти ожиріння, цукрового діабету, захворюваністю серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями товстої кишки. Харчові волокна містяться тільки в рослинах. Продукти тваринного походження (м'ясо, молоко і молочні продукти) природно, не містять харчових волокон.

Харчові волокна відрізняються за складом і за своїми властивостями. Розчинні волокна краще виводять важкі метали, токсичні речовини, радіоізотопи, холестерин.

Нерозчинні волокна краще утримують воду, сприяючи формуванню м'якої еластичної маси в кишечнику і покращуючи її виведення. В рослинних продуктах, як правило, містяться харчові волокна різних видів.

При різноманітному харчуванні, тобто при введенні в раціон кілька видів рослинної їжі (крупи, хліб з цілісного зерна, овочі, фрукти, зелень), організм, по-перше, отримує необхідну кількість волокон, по-друге, волокна з різним механізмом дії.
 

Властивості харчових волокон:

  • Харчові волокна сприяють виведенню холестерину з організму, причому «шкідливою» фракції холестерину, що важливо при порушенні жирового обміну, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця,
  • харчові волокна сприяють вирівнюванню рівня глюкози та інсуліну в крові, що важливо для хворих на цукровий діабет 2 типу,
  • харчові волокна сприяють виведенню важких металів, радіонуклідів, токсичних речовин,
  • харчові волокна, утримуючи воду, сприяють поліпшенню спорожнення кишечника, природному очищенню організму,
  • харчові волокна використовуються корисними бактеріями кишечника для своєї життєдіяльності; у результаті цього збільшується кількість бактерій, що позитивно позначається на формуванні калової маси, і утворюються необхідні для організму людини речовини (вітаміни, амінокислоти, особливі жирні кислоти, які використовуються клітинами кишечника).

Рекомендована кількість харчових волокон – 20 г в день. При порушенні роботи товстої кишки потрібно збільшення вмісту в раціоні кількості харчових волокон.

При недостатньому вживанні харчових волокон рекомендується вживання висівок (пшеничних, житніх, вівсяних) або біологічно активних добавок (БАД) – джерел харчових волокон.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner