Кошик
228 відгуків
+380 (93) 349-16-25
Бульвар Верховного Совета 21А, Київ, 02094, Україна
интернет-магазин "Витамин"

Як врятуватися від спеки

Як врятуватися від спеки

Як врятуватися від спеки

В період сильної літньої спеки найбільш небезпечним чинником для здоров'я людини є зневоднення організму, або дегідратація. Головні причини зневоднення у спеку: сильне потовиділення, тепловий або сонячний удар, блювання або діарея, пов'язана з отруєнням зіпсованими продуктами, а також – нерозуміння того, що втрату рідини організмом у спеку необхідно відразу заповнювати вживанням чистою, прохолодною питної води.

Перший симптом зневоднення – звичайне почуття спраги, яке вже сигналізує про те, що організму не вистачає рідини. Подальші симптоми: слабкість і головний біль, який часто буває схожа на похмільну. Виникає запаморочення, загальмована реакція, сухість у роті, частішає пульс. Це відбувається з-за різкого згущення крові і кисневого голодування клітин мозку. Тривожним симптомом зневоднення, на першому його етапі, є потемніла сеча. Особливо небезпечно зневоднення для здоров'я і життя літніх людей, так як їх організм – "висохлий" і містить тільки 55% рідини від загальної ваги, тоді як організм молодої людини – 65%, а дитини – 70%.

Кожен чоловік повинен знати, що втрата 11% рідини організмом – смертельно небезпечний фактор для здоров'я, оскільки, починаючи з цього порогу, різко порушується метаболізм, водно-сольовий баланс і починаються незворотні зміни обміну речовин. Втрата понад 20% рідини – призводить до смерті.

         Вода у спеку, особливо для літніх людей та всіх, у кого серцево-судинні проблеми, є ключовим чинником збереження здоров'я і навіть життя. Особливо це стосується тих, хто в звичайному житті п'є чай, кава, лимонад, компот, кисіль, кефір, тобто – будь-які напої, але не воду. У спеку необхідно розуміти, що організму потрібно 8 годин для того, щоб відокремити воду від сухих речовин киселю, а потім доставити її в міжклітинний простір. 8 годин у Вас може і не бути.

Для збереження свого здоров'я та здоров'я своїх близьких, необхідно знати, що робити у спеку:

 • Постійно і потроху по 50-100 мл вживати чисту, прохолодну питну воду
 • При виході з будинку обов'язково мати з собою запас прохолодною питної води
 • Уникати перебування під прямими променями сонця і ні в якому разі не пересуватися під сонцем без головного убору.
 • Повністю виключити алкоголь, жирну, смажену і трудноусваиваемую їжу.
 • Всім у кого серцево-судинні, бронхолегеневі, захворювання, ожиріння 2-3 ступеня і порушений обмін речовин, у найспекотніші дні, необхідний спокій і знаходження в прохолодному приміщенні.

У зв'язку з останнім, виникає дві проблеми: як врятуватися від спеки без кондиціонера і як охолодити квартиру у спеку.

Справа в тому, що кондиціонер, як засіб порятунку від спеки, не підходить тим, у кого бронхолегеневі захворювання (сушить повітря, в ньому збирається багато пилу і бактерій). Крім того, кондиціонер споживає дуже багато електроенергії. Виявляється, охолодити квартиру можна і без кондиціонера. Рекомендації дуже прості:

 • На вікнах необхідні штори або жалюзі. Якщо пряме світло сонця під час спеки потрапляє в кімнату, він піднімає температуру приміщення на 5-10 градусів і створює парниковий ефект.
 • Необхідний вентилятор. Під вентилятор слід поставити кілька пляшок із замороженою водою. Таким чином створюється ефект кондиціонера – буде дути холодний повітря.
 • Рано вранці та пізно ввечері влаштовуйте протяг. Таким чином Ви охлаждаете квартиру. Вночі спите з відкритим вікном.
 • Регулярно приймайте прохолодний душ – він знизить температуру тіла.
 • Намагайтеся надовго не включати плиту і не користуватися духовкою – від цього сильно нагрівається приміщення.
 • Для жінок у спеку не зайвим буде віяло
 • Майте біля себе маленький пульверизатор з холодною водою. Періодично побризкайте обличчя, руки і простір навколо себе.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner